Archiwum kategorii Lekarze

Obchód

Kategorie: Lekarze
Tagi: , , , , , , ,

Obchód Obchód jest to rozdaj spotkania. Obchody są zawsze stosowane w szpitalu ponieważ tutaj wszystko musi być zapięte na ostatni guzik. Obchody są zawsze o stałych porach czyli o koło dwudziestej pierwszej na ten czas każdy pacjent musi leżeć w swoim łóżku i czekać aż lekarz przyjdzie z nim porozmawiać. Na czas obchodu wszelkie wizyty są zbaraniane ponieważ jest to czas który poświęca lekarz tylko i wyłącznie pacjentowi. Należy dodać ze lekarz nie jest sam tylko w towarzystwie swoich kolegów ponieważ obchód polega na tym aby zweryfikować dane i ustalić dobry tor leczenia. Obchód polega na krótkim badaniu i wpisie w kartę . Nie trwa on długo ale w tym czasie do każdej sali zagłada grono lekarzy i sprawdzają stan pacjentów. Obchód służy przede wszytkim rożnego rodzaju konsultacjom medycznym i zestawieniu wyników badań. . Obchód jest czym bardzo ważnym dlatego tez nie ma tutaj miejsca na żarty i trzeba bardzo uważnie słuchać pan doktora. W obchodzie oprócz lekarza uczestniczy także pielęgniarka. Obiad jest to rozdaj posiłku. Obiad zjada się zawsze w samo południe. każdy obiad musi być dobrze zestawiony czyli tak aby był jak najbardziej zdrowy dla człowieka. W szpitalu obiady gotowane są w kuchni przez kucharzy lub zamawiane ze stołówek. Obiady takie są bardzo jałowe ponieważ należy dbać o pacjenta i jego zdrowie. Obiad szpitalny jest bardzo ciekawy ponieważ zawiera w sobie wszystko to jest potrzebne do tego aby zregenerować nasz organizm. Nie wszyscy przepadają za tą porą dni ponieważ obiad szpitalny nie znalazły do tych najlepszych tym bardziej ze nie ma smaku i koloru wszystko wpływa to na to ze mało kto się na niego decyduje. Obiady szpitalne jedzą nie tylko pacjenci ale też i lekarze oraz personel trzeba tylko się do tego przyzwyczaić i wszystko będzie w porządku. Naturalnie obiad ten jest dwu daniowy ale nawet zupy nie ś a tutaj zabielane aby nie zaszkodzić pacjentowi . obiady roznoszą salowe lub kucharki jeśli szpital takowe posiada . obiad jest serwowany zawsze o stałej godzinie i nikt nie ma na to wpływu.

Specjalności lekarskie

Kategorie: Choroby, Lekarze
Tagi: , , , , , ,

Specjalności lekarskie Jedną z podstawowych specjalności medycznych jest chirurgia plastyczna. Zaliczana jest – mówiąc dokładniej – do podspecjalności chirurgicznych. Określana jest również mianem chirurgii kosmetycznej albo też estetycznej. Jest w bardzo ścisły sposób powiązana z bardzo wieloma innymi dziedzinami. Można w tym miejscu wymienić między innymi okulistykę, neurochirurgię, ortopedię, rehabilitację, laryngologię oraz traumatologię. Chirurgia plastyczna zajmuje się korygowaniem cielesnych defektów – zarówno tych rzeczywistych, jak i odczuwalnych. Korzystają z niej nie tylko osoby, u których z jakiś względów (dla przykładu wypadek albo przebyta ciężka choroba) zachodzi konieczność przeprowadzenia operacji, ale także i takie, które nie są ze swojego wyglądu zadowolone (w tym akurat przypadku największą grupę pacjentów stanowią kobiety). Korzenie tej dziedziny medycznej sięgają już pierwszego stulecia naszej ery – stosowano wówczas techniki, proste oczywiście, związane z problemami na tle okulistycznym. Kardiologia to jedna z podstawowych w naszym kraju specjalności medycznych. Sam ten termin posiada swoje korzenie w języku greckim. Mówiąc najogólniej, w obszarze zainteresowań tej dziedziny medycznej leżą wszelakie schorzenia oraz wady, jakie są związane z układem sercowo-naczyniowym. Od zawsze serce było traktowane przez ludzi jako bardzo szczególny organ. Ogromną wagę do jego prawidłowego funkcjonowania przywiązywano już w epoce starożytności. Pamiętać należy o tym, że współcześnie jest to bardzo rozwinięta dyscyplina, w której ciągle pracuje się nad udoskonalaniem stosowanych w niej technik. Lekarze kardiolodzy skupiają się nie tylko na powyżej wspomnianych wadach oraz schorzeniach, ale również i na chorobach związanych ogólnie z układem krwionośnym – przy czym największy nacisk kładzie się na te naczynia krwionośne, które położone są w najbliższym sąsiedztwie serca. W ciągu minionych dwóch ostatnich stuleci niesamowicie na znaczeniu zyskało w kardiologii stosowanie metod inwazyjnych.

Normy rozwoju ruchowego

Kategorie: Lekarze
Tagi: , , , , , , ,

Normy rozwoju ruchowego Rozwój ruchowy posiada swoje pewne, ustalone przez badaczy normy. Na ich podstawie można dokonywać porównań.Prawidłowy rozwój ruchowy przebiega już od wczesnego dzieciństwa w możliwy do przewidzenia sposób. Dzięki temu można z łatwością ustalić normy oparte na rozwoju przeciętnego dziecka i wyróżnić formy aktywności ruchowej, charakterystyczne dla danego wieku. Normy te dotyczą różnych rodzajów czynności tak zwanych dowolnych, do których należą między innymi stanie, siedzenie, chwytanie, sięganie. Obserwowanie dziecka w sytuacjach, w których wykonuje te czynności pozwala na wyciągnięcie wniosków, co do stopnia jego rozwoju. Czynności te służą ocenie rozwoju, także umysłowego aż do momentu, kiedy już można rozpocząć stosowanie różnych testów na inteligencję wymagających zdolności werbalnych, to jest słownych. Do tego momentu można się posługiwać tylko i wyłącznie obserwacją. W tempie rozwoju motorycznego zachodzą pewne istotne różnice. Rozwój tego typu różni się u poszczególnych osób. Wynika to z faktu istnienia różnego rodzaju czynników przyspieszających oraz opóźniających tempo rozwoju motorycznego. Rozwój ruchowy przebiega według pewnych praw i zależy od kilku czynników. Jego celem jest zwiększenie sprawności.Rozwój ruchowy zależny jest od wielu czynników. Między innymi od dojrzewania części układu nerwowego i mięśni. Aktywność, z jaka mamy do czynienia zaraz po urodzeniu, stopniowo przeobraża się w bardzo proste zestawy ruchów. To one właśnie stają się podłożem dla prawidłowego rozwoju sprawności. Układ mięśniowy dziecka musi dojrzeć, gdyż dopiero wówczas możliwa będzie większa koordynacja bardziej skomplikowanych czynności ruchowych. Kierunek rozwoju ruchowego określany jest dwoma prawami. Pierwszym z nich jest tak zwane prawo następstwa cefalokaudalnego. Oznacza ono, że rozwój przebiega od głowy do stóp, wzdłuż ciała. Jednym słowem, ciało rozwija się na początku w okolicach głowy, potem w okolicy tułowia, a na końcu w obrębie kończyn dolnych. Drugie prawo nazywane jest prawem następstwa proksymodyskalnego i głosi, że rozwój powinien przebiegać od bliższego do dalszego, czyli od części ciała umieszczonych w okolicy kręgosłupa, a więc tak zwanej osi centralnej w kierunku części zewnętrznych ciała.

Szpitale

Kategorie: Lekarze
Tagi: , , , , , , , ,

Szpitale Lekarz jest to rozdaj osoby. Lekarz w szpitalu odgrywa bardzo ważną funkcje ponieważ to on bada i wypisuje skierowania. Lekarze w szpitalu muszą być obecni o każdej porze ponieważ wypadki zdążają się nawet w nocy. Lekarz nadzoruje proces leczenia pacjenta ponieważ zna się na tym najlepiej. Lekarz jest też zwierzchnikiem pielęgniarek ponieważ to on zleca im co musza jeszcze zrobić aby pacjent był zdrowy. Lekarz bada pacjenta i stwierdza ile musi pozostać jeszcze w szpitalu. Wszystkie swoje przemyślenia i podejrzenia względem choroby pacjenta lekarz notuje na jego karcie zdrowia. Lekarz ma kontakt z pacjentem ale nie cały dzień tylko dwa razy w ciągu dnia czyli na obchodzie. W tym czasie gromadzi się wielu lekarzy aby konsultować ze sobą wszystkie przypadki ponieważ zawsze można wykryć cos poważnego .lekarz można w szpitalu poznać przede wszytkim po tym ze nosi jasny fartuch. ,lekarz musi być profesjonalistą w swej dziedzinie po to aby pomagać jak największej ilości ludzi i leczyć ich jak najlepiej. Kula jest to rodzaj przedmiotu . kule były już ludziom znane od dawien dawne ponieważ służyły im do przemieszczani się w terenie. Kule mogą być albo metalowe albo plastykowe wszystko zależy do nas. Kula jest rodzajem ogromnego wsparcia. dzięki nim człowiek nie musi być skazany na pomoc innych ludzi tylko stara sobie pomoc sam jest to bardzo ważne dla wielu ludzi aby być samodzielnymi. Kule chwyta się pod ramiona i na nich opiera się swój ciężar ciała ponieważ tylko tak można się przemieszczać. Kule w szpitalu zazwyczaj dostaj osoby starsze aby łatwiej im było chodzić lub ludzie młodzi którzy zaplamili kończynę lub kończyny dolne. W takim wypadku jest zakładany gips i nie mogą się przemieszczać po to aby nie naruszyć swoje nogi w tym celu pomocne są bardzo kule. Co prawda kiedy ich używamy troszkę kuśtykamy ale i tak dają nam one wiele swobody ponieważ dzięki nim możemy się przemieszczać po każdej trasie czyli po równej czy też górzystej kule można dostać w szpitalu lub kupić w specjalnym sklepie medycznym.

« poprzednie